विश्व च्याम्पियनसिपमा नेपालको सहभागिता अनिश्चितसाधारण सभा सम्पन्न भएको लामो समय पछि पनि कार्यसमितिले पूर्णता नपाएको नेपाल एमच्योर एथलेटिक्स सङ्घको कार्य समितिले अझ पूर्णता पाएको छैन । यसै गरी धेरै अघि एसियन जुनियर ट्रयाक एन्ड फिल्डका स्वर्ण विजेता अजित यादवलाई दिने घोषणा गरिएको मोटरसाइकल केही अघि मात्र प्रदान गरिएको छ ।
एथलेटिक्सको समस्या यत्तिमा सीमित रहेको छैन । बिहीबार देखि १३ औ दक्षिण एसियाली खेलकुदका लागि प्रशिक्षण सुरु भए पनि अन्तिम छनोट १५ दिन पछि मात्र हुने भएको छ । अन्य खेलमा भने प्रशिक्षक क्याम्प सुरु भइसकेका छन् । छनोट प्रक्रियाको पूर्ण तालीका पहिले नै ल्याउन नसक्ने नेपाली खेलकुदका लाजमर्दो अवस्था यस पटकको एथलेटिक्स छनोटमा पनि देखिएको छ । गत राष्ट्रिय खेलकुदको आधारमा पहिलो खेलाडीको शिविर राख्ने तयारी भए पनि राष्ट्रिय खेलकुद परिषद्ले दोस्रो खेलाडी सहित बोलाएर अव को १५ दिन पछि प्रशिक्षण गराउने तयारी भएको हो । प्रशिक्षण क्याम्प सुरु भए पनि नेपाल आर्मी क्लबको आन्तरिक खेल यसै समयमा भएका कारण हाल सबै खेलाडीले प्रशिक्षण गरिरहेका छैनन् । यसै गरी सेप्टेम्बर २७ देखि कतारको दोहामा आयोजना हुने विश्व एथलेटिक्स च्याम्पियनसिपमा नेपालको सहभागिता अनिश्चित रहेको छ । नेपालको तर्फबाट सरस्वती चौधरी, र कृष्ण बस्नेतको नाम पठाइएको अपुष्ट समाचार चर्चामा रहे पनि एथलेटिक्स सङ्घले यसबारे कुनै धारणा र सहभागिताको बारे कुनै कुरा बाहिर ल्याएको छैन । निर्धारित समय भन्दा धेरै पछि नाम पठाइएको जानकारी आएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्