Logo
सोमबार, २३ मङि्सर २०७६
(Monday 9th December 2019)

समीक्षकहरूको मत,‘चतुरको जित राजनीतिक हस्तक्षेपको विरुद्धमा क्रिकेट कर्मीको सफलता ’राष्ट्रिय खेलकुद परिषद्को वर्तमान नेतृत्वले एक पछि अर्को असफलता भोग्दै जाँदा पछिल्लो समय नेपाल क्रिकेट सङ्घ(क्यान)को निर्वाचन समेत सिलवालका लागि पिडा दायक बनेको छ । चार वर्ष अघि तत्कालीन सदस्य सचिव केशव कुमार विष्टले चतुर बहादुर चन्द नेतृत्वको क्यान विघटन गर्दै वर्तमान सदस्य सचिव रमेश सिलवाललाई क्यानको नेतृत्वको जिम्मेवारी सुम्पेका थिए ।
अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट काउन्सिल (आइसिसी र एसियाली क्रिकेट काउन्सिल(एसीसी))ले राजनीतिक हस्तक्षेप अस्वीकार गर्दै प्रतिवनध लगाएको थियो । नेपालमा आइसिसीकै रोहबरमा निर्वाचन भए पछि १३ अक्टोबरमा बस्ने बैठकले नेपालको प्रतिबन्ध फुक्का गर्ने लगभग निश्चित भएको छ ।
यस चुनावी परिणामले फेरी तत्कालीन सदस्य सचिव विष्ट र वर्तमान सदस्य सचिव सिलवालले अनावश्यक बखेडा मात्र खडा गरेको पुष्टि गरेको छ । यत्ति मात्र होइन,क्रिकेटका प्रतिनिधिहरूले चार वर्ष राज्यका हरेक हस्तक्षेप र मनोमानी मान्न खेलकर्मी बाध्य छैनन् भन्ने पुष्टि गरेका छन् ।
नेपाली क्रिकेटलाई नजिकबाट नियालिरहेका एक समीक्षक भन्छन्,‘ यो परिणामले सिलवाल र विष्टका कारण मात्र नेपाली क्रिकेटको गति धकेलिएको पुष्टि भएको छ । ’

प्रतिक्रिया दिनुहोस्